DoporučujemeZaložit web nebo e-shop

Vitamíny - nejjednodušší prevence zdraví

7. června 2016

Ještě nenastalo chřipkové období, al na prevenci zdraví je třeba myslet neustále. Organismu se tak dostane potřebných vitamínů po malých dávkách po celý rok a ne pouze v době nemoci. V době nemoci bychom měli přísun vitamínů jenom zvýšit.

Budeme-li předpokládat, že chceme dobré zdraví udržet a nikoli čekat, až bude nutné řešit onemocnění, je nutné si uvědomit, jaký je náš zdravotní stav, a to ve smyslu, zda jsme náchylnější k různým nemocem, jak snášíme různé doplňky výživy, jak nás zatěžuje naše povolání a náš životní styl. Samozřejmě nesmíme také zapomínat na naše finanční možnosti a ochotu uvedené doplňky si opatřit a pravidelně je užívat.

Nejjednodušším řešením je pravidelná konzumace multivitamínových přípravků s obsahem minerálů. Jejich použití je dokonce vhodné v průběhu celého roku a nejen v kritických ročních obdobích, kdy hrozí např. chřipky, či zvýšený stres jakéhokoli typu.

Existuje řada takových přírodních přípravků. Mezi nejlepší a nejkvalitnější patří VitaAktiv (s koncentráty z 21 druhů ovoce a zeleniny a 10 vitamínů) a VitaAktiv Tropic (s koncentráty z 9 druhů tropického ovoce a 10 vitamíny). Svým složením jsou oba přípravky vhodné pro naprosto každého. Pro prevenci stačí 1 odměrka (5 ml) denně během jídla nebo po jídle. VitaAktiv si můžete namíchat jako střik s vodou, konzumovat s jogurtem, zmrzlinou, dezertem nebo müsli.

Pokud jste již onemocněli některým z respiračních onemocnění včetně angíny, virózou anebo trpíte chronickou únavou, počítejte s tím, že uvedené dávkování jednotlivých přípravků musíte zvýšit a použít i některé další. Je třeba také zohlednit typ onemocnění, aktuální zdravotní stav a to, jaké doplňky výživy jste brali průběžně a před propuknutím nemoci.

Při dlouhotrvající únavě několik dní po sobě postačí dávky zdvoj- až ztrojnásobit. Snižte příjem energie z potravy, nejezte maso a mléčné výrobky. Naopak zvyšte příjem ovoce a zeleniny a především vitamínu C.

(P.S.: O posilování imunity více v e-booku „Jak být zdravý 365 dní v roce“.)

Kyselost a její vznik

4. května 2016

Náš život závisí na tom, že tělo setrvává v neutrálním, pouze lehce zásaditém prostředí.

V přírodním léčitelství je rovnováha mezi kyselostí a zásaditostí těla základem každé léčby, bez ní by žádné léčení nemohlo být úspěšné. Tato životně důležitá skutečnost stále zůstává klasickou medicínou ignorována a většina lékařů nepovažuje kyselost (acidózu) za bezprostřední ohrožení našeho zdraví. Stav kyselosti lékaři určují z krve, ta však udržuje tělo přísně v neutrálním prostředí. Avšak výkyv v acidobazické rovnováze, který je dnes téměř běžným jevem, poškozuje nejen lidské buňky, ale každý život.

Kyseliny mají ničivý účinek – rozruší dokonce i kámen nebo kov. Setrvávají-li v těle, aniž by byly neutralizovány, způsobují ty nejrůznější nemoci.

Během látkové výměny neustále vznikají v těle kyselé látky – kyselina močová, uhličitá, mléčná, octová, solná (ta se, pokud ji zdravé ledviny neodbourají a nevyloučí, do značné míry podílí na zrychlování překyselenosati těla, a tím na narušování buněk).

Hlavními zdroji kyselin v těle jsou:

  • přebytek kyselinotvorných potravin a nedostatek zásaditých potravin,

  • nevhodná kombinace potravin (i dělená strava může pomoci při snižování zátěže organismu kyselinami, protože u vhodně kombinovaného jídla dochází k rychlejšímu trávení a menší tvorbě kyselin),

  • nedostatek syrových a nezpracovaných potravin v naší výživě,

  • málo pohybu, díky němuž se zpomaluje náš metabolismus,

  • mělké dýchání, kterým se z našeho těla nedostatečně odbourává oxid uhličitý, který má také kyselý vliv na organismus,

  • stres, duševní zátěž, zloba a agrese,

  • jídlo konzumované ve spěchu může také z výživného a vhodně kombinovaného jídla udělat zátěž pro organismus,

  • narušená střevní flora, kdy ve střevě může docházet ke kvašení a hnilobě.

Kromě toho je každý člověk vystaven mnoha často nerozpoznaným jedům – zbytky isekticidů, pesticidů a herbicidů, potravinové přísady (barviva a konzervanty), chlór v pitné vodě.

Nemoci nejsou v žádném případě něčím nevyhnutelným, naopak zdraví je náš zcela přirozený stav. Nemoci si vyvoláváme teprve svým mnohaletým chybným chováním. Uvědomíme-li si, že nic z toho, co nám příroda nabízí, neobsahuje kyseliny, pochopíme, že naše látková výměna není na zužitkování kyselin uzpůsobena. Kyseliny v ovoci se během zrání zcela odbourají, my ho však sklízíme nezralé, protože je to tak pro obchod jednodušší a méně ztrátové, a tak si vlastně škodíme. Nejviditelnější případ - banány se sklízejí zelené, tedy nezralé, pak dozrávají v dozrávacích komorách s přidáním etylenu (plyn) po dobu 4 – 10 dnů.

Naše špatné stravovací návyky vedou k tomu, že podíl zásaditosti v našem těle je vytrvale příliš nízký, naopak podíl kyselosti u většiny lidí příliš vysoký. Starosti, zloba a stres kyselost ještě zvyšují. Dokud si tělo může brát zásadité látky z vaziva, cév a kostí, dokáže přebytek kyselin neutralizovat. Dochází však k úbytku minerálů z těla, řídnutí kostí a sklerotizaci cév – to vede k infarktu, mozkové příhodě, osteoporóze, revmatismu, dně, artróze, deformaci obratlů, vypadávání vlasů, depresím, ekzémům, zubním kazům...

Překyselenost má aktivizující a zároveň také ochromující účinky. Člověk je neklidný, rozrušený, a přesto malátný, snadno se unaví a potřebuje dlouhou dobu na to, aby se zotavil. Tělo dělá, co může, aby se zbavilo nestravitelných rostlinných zbytlů potravin. Je nuceno odbourávat cenné minerální látky, aby mohlo neutralizovat příval kyselin. Vytváří si jakási „odkladová místa“, a to jedno po druhém, protože nemá jinou možnost vyloučit takové množství kyselin najednou. Přitom by bylo velmi jednoduché zabránit tomuto vývoji, který je navíc kdykoliv vratný. Během jednoho až tří roků může být tělo opět vyčištěno, odpadní látky odstraněny a zásobárny minerálních látek znovu naplněny.

Překyselený organismus nemůže být zdravý. Čím větší je toto zatížení, tím závažnější je onemocnění.

 

Nemoc a uzdravování

2. května 2016

Nemoc je jakási forma disharmonie, která se týká jak duchovní, tak duševní a tělesné úrovně. Být nemocný znamená nebýt v souladu sám se sebou a se svým životem, a to v mnoha oblastech – v zaměstnání, v partnerství, na úrovni ekonomické nebo při duchovním růstu. Nemoc postihuje celého člověka.

Na fyzické úrovni začíná překyselením, na něž navazuje zanesení organismu odpadními látkami a vyčerpání životně důležitých zásobáren minerálních látek. Zatížení kyselinami se dá na člověku snadno poznat ve tváři – váčky pod očima, problémy s prokrvováním, vypadádáví vlasů, bledá zvrásněná pleť, starobní skvrny, opuchliny, krvácející dásně, uvolněné zuby....

Vlastní onemocnění je posledním článkem dlouhého řetězce tvořeného z nevědomosti, chybného vědomí a nesprávného jednání, které z něho vyplývá. Konečným výsledkem je až nemoc – zřejmý a zřetelný příznak. Klasická medicína se bohužel zabývá pouze tímto posledním článkem, který je projevem snahy těla nemoc překonat.

Nemoc má svoji příčinu, která leží vždy ve vědomí a je zřejmá z našeho jednání. Nesprávný způsob života vede k disharmonii v těle. Pokud disharmonii nepoznáme a neodstraníme, vznikne tísňová situace. Pokud i tyto signály, které nám tělo vysílá, včas nepoznáme a neodstraníme, objeví se příznaky onemocnění.

Tři nejvýznamnější příčiny onemocnění a jejich následky:

- nedostatek minerálů: arterioskleróza, křečové žíly, osteoporóza, paradentóza, poškození meziobratlových plotének, tříselná kýla, vrásky, vypadávání vlasů, zubní kazy.

- vylučování odpadních látek: akné, alergie, ekzémy, hnisavé mandle, lupénka, neurodermatitida, nežity, pocení nohou, zubní povlak.

- ukládání odpadních látek: arterioskleróza, artróza, ledvinové kameny, močové kameny, pakostnice, revma, starobní skvrny, inkfarkt, zubní kámen.

Vlastní nemocí je naše nevědomost a nesprávné chování, jež z ní vyplývá, a proto zase jen na této úrovni může začít skutečné léčení. Je-li vyléčeno vědomí a jednání, nemusí vůbec dojít ke krizové situaci v těle, a tedy ani k žádné nemoci. Zahnisané mandle, ekzémy nebo bércový vřed nejsou tedy nemoci v pravém slova smyslu, ale důmyslná obrana těla vůči vzniklé situaci, stavu ohrožení.

Tělo je organismus, který se sám umí čistit a udržovat, dokonce i uzdravovat, pokud ho při tom nerušíme.

Pouze 3% lidí odcházejí stářím, zbývajících 97% umírá na nesprávný způsob života – velmi často na sobě páchají sebevraždu právě „nožem a vidličkou“ nebo chcete-li „obžerstvím“.

Uzdravování v jakékoliv podobě je vždy procesem samoléčby. Ten nejlepší terapeut nebo i ten nejdražší lék může vždy povzbuzovat jen samoléčebné síly.

Existuje mnoho cest za zdravím a tělo si vždy hledá tu nejlepší. Je vděčné, pokud mu někdo odhalí tu ze všech nejvhodnější – prohlédnutí, pochopení. S každým lékařským zákrokem pouze proti příznaku nemoci se znovu obelháváme. Není divu, že stále přibývá věčně nemocných lidí. Je s podivem, proč navzdory vymoženostem moderní medicíny s vysoce vychvalovanými diagnostickými a terapeutickými možnostmi neubývá, ale přibývá nemocných. Léčení, při kterém se pouze potlačují příznaky onemocnění, nikdy nemůže být úspěšné.

Uzdravení je v podstatě upamatování se na vnitřní harmonii, která nám umožňuje žít tak, jak s námi Stvořitel zamýšlel.


Prohlédnutí - odkyselení je nutnost

30. dubna 2016

Je vědecky prokázáno, a dnes již o tom nikdo nepochybuje, že organismus každého člověka je uzpůsoben tak, že bychom se mohli dožít i 130 let. Je jenom na nás, jestli si svým životním stylem buď zachováme zdraví až do pokročilého věku nebo naopak přivodíme nemoci a předčasnou smrt. Možná to můžeme říci tak, že Bůh, který má rád všechny lidi stejně, dá také do života všem lidem svíčku s knotem na 130leté svícení, ale ne každý o ni pečuje tak, aby mu nezhasla dříve.

Roky z našeho životního konta nám odečítají stres, zloba, špatné stravování nebo nepřiměřené jednání. Současně se tak vytváří vhodné prostředí pro onemocnění a bolest. Čeká nás tedy stáří plné nemocí a závislosti na okolí – ošetřovatelky, rodina.

Je však zcela v našich možnostech tento proces zastavit a změnit v pravý opak.

Dlouhý život ve zdraví a při síle je darem, který si můžeme kdykoli sami věnovat. Tento dar od nás nevyžaduje příliš velkou námahu a u každého bez výjimky vede ke kladnému výsledku – zůstaneme podstatně déle mladí a do vysokého věku zdraví a vitální.

Existuje nespočet nemocí, všechny mají soje jméno, ale všechny však mají pouze jednu jedinou příčinu: nevhodný způsob života. Pokud není takový, jak má být, necítíme se dobře a onemocníme.

Nezdravý způsob života má dvě příčiny – nevědomost a nedbalost. Obě lze kdykoliv odstranit a jediným účinným lékem je naše prohlédnutí.

Mnozí z nás si však raději vezmou prášek proti bolesti, a když zabere, namlouvají si, že jsou již zdraví. A to je ten největší omyl! Jednou z nejnebezpečnějších civilizačních chorob současnosti je překyselení organismu. Naše zdraví je závislé na rovnováze mezi kyselostí a zásaditostí našeho těla.

Překyselení způsobuje většinu nemocí a důsledné odkyselení a doplnění minerálních látek v těle tvoří základ každé terapie.

Prvním krokem na cestě ke změně je odstranění naší neznalosti, druhým krokem pak to, že uděláme, co je třeba, a přijmeme nové životní návyky.

Dříve nebo později se všichni budeme zabývat svým zdravím a čím dříve začneme, tím překvapivější a velkolepější budou výsledky. Ale i osmdesátiletý člověk může svůj zdravotní stav během několika málo hodin podstatně zlepšit. Je až zarážející, jak často jde přitom o zcela jednoduchá opatření, která v krátkém čase neuvěřitelně zlepší náš zdravotní stav.

Ještě jednou opakuji: Nejdůležitějším předpokladem každé terapie, každého léčení a zachování zdraví až do pozdního stáří je odkyselení organismu a doplnění chybějících minerálních látek v těle.